Гордість України! Гордість Сумщини!


Яскравої сонячної днини 17 лютого 2016 року в ДПТНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти» відбулась значна подія – у гості завітав Олександр Максимович Шапаренко, випускник училища 1965 року, чемпіон ХІХ і ХХ Олімпійських ігор, п’ятиразовий чемпіон світу, неодноразовий чемпіон Європи і СРСР (веслування  на байдарці), почесний громадянин міста Суми.

 


Причиною візиту була надзвичайно урочиста, хвилююча і в той же час дуже приємна та радісна подія. 16 лютого спортсмен відзначив ювілей – 70 років! З нагоди такої значної дати, вулиця Рози Люксембург, на якій знаходиться училище, відтепер носить ім’я Олександа Шапаренка. Саме тому урочисте відкриття не відбулось без самого ювіляра.

За традицією, урочистості розпочались із зустрічі хлібом-сіллю, після чого відбулось відкриття таблиці з новою назвою вулиці. Продовжилось свято у читальній залі бібліотеки, де лунали найщиріші привітання Олександра Максимовича з ювілеєм, найкращі побажання від директора навчального закладу Мельника Віталія Анатолійовича та запрошених гостей. А саме: заступник міського голови Пак Степан Якович та заслужений журналіст України, письменник Сумщини Вертіль Олександр Васильович, автор книги «Олександр Шапаренко: на гребені хвиль», на якій ювіляр, звичайно, залишив свій автограф.

 Після цього пройшла святкова програма, підготована учнями навчального закладу. Вони бажали міцного здоров’я, довголіття, безмежного людського щастя, сімейного добробуту, висловлювали надзвичайне захоплення досягненнями спортсмена.

З надзвичайною увагою та зацікавленістю, зазвичай непосидючі учні, слухали розповідь ювіляра про своє життя, запам’ятовували поради видатного спортсмена, який радо ділився своїм життєвим досвідом. Учні та колектив навчального закладу були дуже вражені чималою кількістю медалей, які продемонстрував шановний гість.  У юнаків було чимало запитань, і Олександр Максимович із задоволенням відповідав. Тому між ними відбулася цікава та тепла розмова.

Закінчилось свято фотосесією, усі бажаючі, а саме гості, колектив навчального закладу та учні з великим задоволенням фотографувались із видатним спортсменом, дуже цікавою, щирою людиною, яка запам’ятається усім нам. Ми всі дуже раді знайомству з Олександром Максимовичем Шапаренком.