Краєзнавча діяльністьКраєзнавча діяльність

 

Подорож заповідними місцями Сумщини

     Сумщина – прадавня українська земля, край природних багатств, захопливих краєвидів.

     Нині важко знайти території, які б не зазнали антропогенного навантаження, але Сумщині вдалося зберегти гармонію людини і природи. І хоча існує низка екологічних проблем, за більшістю екологічних показників Сумська область відноситься до найбільш екологічно-чистих регіонів України.

     Сьогодні, 7 жовтня, Біліченко З.В., бібліотекар «Сумського центру ПТО», разом з групою 13 (класний керівник Плигун Т.К.) на усному журналі переглянули презентацію «Заповідними місцями Сумщини». Під час краєзнавчої подорожі зупинялися у найбільш цікавих заповідних місцях нашого краю: «Михайлівська цілина», «Деснянсько-Старогутський природний парк», «Тростянецький парк», «Кияницький парк», «Пам’ятник мамонту», «Гора Золотуха», «Журавлиний заказник», «Крейдяна криниця» та «Яблуня - колонія».

     Закінчили подорож словами англійського зоолога Дж. Дарелла: «Памятайте, що у рослин і тварин немає депутатів, їм нікому писати і скаржитися, за них нікому заступитися, крім нас, людей, які разом з ними населяють цю планету» та зробили висновок, що треба жити в гармонії з природою.